Haberler / Blog

Rüyada Gelinlik Giymek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Gelinlik Giymek Ne Anlama Gelir ?
  • 14 - Mayıs - 2019

Rüyada gelinlik giymek rüyayı gören kişinin evli veya bekar olmasına göre farklı yorumlandığı gibi gelinliğin eski, yeni gibi durumuna göre de farklı bir şekilde yorumlanabilmektedir. Rüyasında gelinlik giydiğini gören kişi eğer evli ise aile hayatının güzel geçeceğine, sıkıntıların biteceğine, iş hayatının başarılı bir şekilde ilerleyeceğine yorumlanabilmektedir. Rüyayı bekar biri görmüş ise gelinlik giymek hayırlı bir kısmet ile tanışacağına işaret eder. Ayrıca bekar bir kişinin rüyasında gelinlik giydiğini görmesi yakın zamanda evlenerek güzel bir yuva kuracağına da işaret eder.

Rüyada Gelinlik Giydiği Görmek

Rüyada gelinlik giydiğini görmek aynı zamanda gelinliğin durumuna göre de yorumlanmaktadır. Eski, yırtık ve kirli olan gelinlik görmek ve bu gelinliği giymek çoğu alim tarafından hayra yorulmamıştır. Kirli, eski ve yırtık bir gelinlik görmek ve bu gelinliği giymek sıkıntı çekileceğine, kişinin kendisi ile ilgili kötü haberler alacağına ve iş hayatında sorunlar yaşayacağına işaret eder. Rüyada görülen gelinlik temiz ve sağlam görünüyorsa bu güzel haberler alınacağına, evli kişilerin güzel işlerde atılım yapmasına, bekarların ise iş hayatında çok beğenilen bir işe gireceğine işaret etmektedir.

Genel olarak gelinlik görülen rüyalarda gelinliğin temiz olması ve güzel görünmesi ömründe güzel olacağına, bereketli ve huzurlu geçeceğine işaret eder. Gelinliğin kabarıklığı ne kadar çok olursa rızkında o kadar geniş olacağına ve bekar kişinin kabarık gelinlik görmesi halinde ise zengin ve sevilen biri ile evleneceğine işaret eder. Rüyada dar gelinlik görmek ve bu gelinliği giymek de rızkın zorluklarla kazanılacağına ve hayatın çeşitli zorluklarla geçeceğine yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyasında uzun gelinlik giydiğini gören kişinin ömrün uzun olmasına ve rahat bir geçime işaret eder. Parıltılı bir gelinlik giymek ise iş hayatının başarılı ve parlak olması şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada Evli Birinin Gelinlik Giymesi

Rüyada gelinlik giymek evli kişiler için hayatın düzene gireceği ve rahat bir hayat sürüleceği anlamına geldiği gibi yeni bir bebek haberi anlamına da gelmektedir. Çocuğu olan evlilerin gelinlik giydiğini görmesi ise çocuklarının ilerleyen zamanlarda saygılı, akıllı ve toplum tarafından sayılan, başarılı bireyler olacaklarına işaret etmektedir. Ayrıca bazı alimler ise rüyada evli birinin gelinlik giydiğini görmesi halinde eğer sıkıntısı varsa kısa sürede ortadan kalkacağını söylemiştir.

Rüyada Yaşlı Kadının Gelinlik Giydiğini Görmesi

Evlilik düşüncesi olmayan ve evlilik yaşı geçmiş bir kadının rüyasında gelinlik giydiğini görmesi büyük bir sıkıntıya düşeceğine ve sıkıntılarına çare bulamayacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda yaşlı bir kadının rüyasında gelinlik giydiğini görmesi ise çevresi tarafından çok sevildiği ve girdiği her ortamda neşe kaynağı olduğuna da işaret eder. Bazı alimler tarafından rüyada yaşlı kadının gelinlik giydiğini görmesi ölümünün yaklaştığına ve öldükten sonra büyük mükafatlar ile karşılaşacağına tabir edilmektedir. Gelinlik giymek yaşlı kadınlar için hastalık anlamına da gelmektedir.

Rüyada Yırtık, Kirli Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, gelinliğin yırtık ve kirli olmasından dolayı hayırlı bir rüya değildir. Evli olan kişiler için rüyada yırtık, eski ve kirli gelinlik giymek evliliğin kötü geçeceğine ve çeşitli ailesel sorunlar yaşanacağına işaret eder. Gelinliğin kirli olması isteklerinizin hayırlı olmadığına işarettir. Bekarlar için kirli, yırtık ve eski bir gelinlik iyi olmayan bir kısmetle evlenmeye ve evlilik hayatında sorunlar yaşamaya delalet etmektedir. Yırtık gelinlik giymek iş hayatında zorluklar yaşanacağına, işten elde edilen başarının bazen meşakkatli olacağına bazen ise kolay yoldan olacağına tabir edilir.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri