Haberler / Blog

Gelinlik Diktirmenin Avantajları Nelerdir?

Gelinlik Diktirmenin Avantajları Nelerdir?
  • 16 - Mayıs - 2019

Gelin adaylarının akıllarına takılan en önemli sorulardan bir tanesi de hazır gelinlik satın almak mı yoksa diktirmek mi konusu. Her ikisinin de kendine özgü avantajları bulunmakta. Şartlar da göz önünde bulundurarak gelin adayları hangi yolu seçeceklerine karar veriyorlar. Bu yazımızda ise gelinlik diktirmenin avantajları hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

Gelinlik Diktirmek Yüksek Maliyetli

Gelinlik diktirmeden önce bilinmesi gereken konulardan bir tanesi bu işlemin yüksek maliyetli olması. Ancak diğer taraftan diktireceğiniz gelinliğin sizin için ve sadece size özel olduğunu unutmayın. Düğününüzün unutulmaz olmasını ve tüm konukların size hayran kalmasını istiyorsanız onları belki de hayatlarında ilk defa görecekleri bir gelinlik modeliyle şaşırtabilirsiniz. Bununla birlikte dikilen gelinlikler tam olarak sizin vücut şeklinize göre dikileceği için gece boyunca da son derece rahat olacaksınız.

Aklınızdaki Modeli Belirtin

Gelinlik diktirmeye karar verdikten sonra nasıl bir gelinlik istediğinizi belirtmek için bir şansınız bulunmakta. Aslında hazır gelinlikler için de bunu belirtebilirsiniz. Ancak hazır gelinlikler üzerinde yapılacak değişiklikler son derece sınırlı olacak ve her zaman için bu değişikliklerin sonradan yapılmış hissiyatı uyandırabilme ihtimali olacaktır. Oysaki gelinlik diktirerek tam anlamıyla size özel bir gelinliğe de kavuşmuş olacaksınız. Aklındaki modeli bulamayan pek çok gelin adayı gelinlik diktirme yoluna gitmekteler.

Uzun Ama Verimli Provalar

Gelinlik dikimi sırasındaki provalar hazır gelinlik satın aldığınızdaki provalardan çok daha uzun sürebilir. Ancak bunun sonucunda isteğinize tam anlamıyla cevap veren bir gelinliğe sahip olacağınızı unutmayın. Gelinlik diktirmenin avantajları arasında tam anlamıyla kendinize özel bir gelinlik giymek bulunuyor. Pek çok kişi gelinliğe bir gece giyildikten sonra çöpe atılır gözüyle bakmakta. Ancak gelinler için gelinliğin önemi büyük. Bu yüzden evliliğinizin sembolü olarak bir ömür boyu saklanabilir.

Kendi vücut tipinize uygun bir gelinlik bulmakta zorlanıyorsanız gelinlik diktirme yolunu seçebilirsiniz. Vücudunuza uyacak gelinlik bulmakta zorlanıyorsanız gelinlik diktirmenin avantajları her zaman için vardır. Özellikle kilolu gelin adayları için gelinlik bulmak bazen zor bir durum haline gelmekte. İşte böyle durumlarda gelinlik diktirmek yerine bir seçenek olarak görülebilir. Dışardan bakıldığında gelinlik giymek kolay bir şeymiş gibi görünebilir. Oysaki gelinin gelinliğin içinde son derece rahat etmesi gerekiyor. Uzun saatler boyunca rahat olmayan bir gelinliği taşımak son derece zor olacağı gibi bütün gecenin de kötü geçmesine sebep olacaktır. Hazır gelinlikleri taşırken rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız gelinlik diktirmek sizin için kaçınılmaz olmakta.

Gelinlik diktirmek, hazır gelinlik satın almaya göre hem daha maliyetli hem de daha riskli. Ancak bu riski biraz dikkatli davranarak avantaja çevirmek mümkün. Gelinlik diktireceğiniz yerin mutlaka kurumsal işletme olmasına dikkat edin. Bununla birlikte bünyesinde kendi tasarımcılarının da olması gerekiyor. Bunun sebebi ise aklınızdaki modeli doğru bir şekilde anlayabilecek ve bunu kusursuz bir şekilde dilebilmesi. Bunun yanında istediğiniz model konusunda sizi de zaman zaman yönlendirmesi gerekmekte. Çünkü gelinlik dikimi sırasında bazı durumda teknik imkansızlıklar yüzünden gelinliğin bir ya da birkaç bölümü istediğiniz gibi olmayacaktır. Böyle durumlarda iyi bir tasarımcı sizi bilgilendirir ve bunun mümkün olmadığını söyler ve onun yerine bir alternatif sunar. Bazı tasarımcılar bir gelinliği sadece bir defa dikmek gibi bir prensip belirlemişlerdir. Bu tasarımcıların elinden çıkan gelinlikler tam anlamıyla size özgü olacaktır. Ancak her halükârda gelinlik diktirmenin hazır gelinlik satın almaktan çok daha maliyetli olduğu unutulmamalıdır. Bunula birlikte gelinlik diktirmek için makul bir zamana da ihtiyacınız olacaktır.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri