Haberler / Blog

En Beğenilen Kalın Askılı Gelinlik Modelleri

En Beğenilen Kalın Askılı Gelinlik Modelleri
  • 18 - Mayıs - 2019

Kalın askılı gelinlik modelleri diğer gelinlik modellerine göre pek çok kişi tarafından ayrı bir yerde tutulmakta. Sebebi ise diğer modellere göre çok daha modern bir görünüm sergiliyor olmaları. 2019 yılında da tıpkı geçmişte olduğu gibi tasarımcılar yeni modellerle ilgi çekmeye çalışıyorlar. Yeni fikirler özellikle askı ve bel bölgesi üzerinde yoğunlaşmış durumda. Bununla birlikte kalın askılı modeller duvak ve demet çiçeklerle birlikte tercih ediliyor.

Askı Yapısı Genişliyor

Geçmiş yıllarda kalın askılı gelinlik modelleri üzerinde kullanılan askılar daha inceydi. Bunun sebebi ise tasarımcıların daha zarif bir görünüm elde etmek istemeleriydi. Ancak askı üzerinde kullanılan dantel ayrıntılıları çok fazla insanın dikkatini çektiği için bu bölgenin biraz daha büyütülmesi hem dantellerin çok daha ilgi çekmesini hem de ayrıntılı işlemeler kullanılmasının önünü açtı. Bununla birlikte sanıldığı gibi gelinlikler zarifliklerinden de bir şey kaybetmediler. Elbette kalın askı kullanımı gelinin vücuduyla da alakalı bir durum. Ufak vücutla ya da dar omuzlu gelinlerde kalın askıların kullanılması göze fazla batabilir. Burada askılar ile gelinin omuzlarının çok tezat oluşturmaması gerekiyor. Dar omuzlu ve minyon tipli gelinler nispeten daha ince askılı gelinlikler tercih edebilirler.

Gelinlik ve Askı Uyumu

Gelinlik üzerinde kullanılacak olan askıların genişliği gelinin vücuduna uyması gerektiğini söyledik. Aynı şekilde bu durumun gelinliğin kendi içinde de bir tezatlık oluşturmaması gerekiyor. Çok fazla kabarık gelinliklerde kullanılacak askı tipi kesinlikle bu kabarıklığa uygun olmalıdır. Kabarık bir gelinlik üzerinde kullanılacak ince askılar hoş bir görüntü sergilemeyebilir. Buna bir de gelinin kısa boyu eklenirse ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Bu bakımdan kullanılacak olan askı kalınlığı kesinlikle gelinliğin hoş görünümünü bozmamalı.

Çeşit Artıyor

Her geçen yıl gelinlik modellerindeki çeşitlilik artış göstermek. Ortaya çıkan ve beğeni toplayan bir tasarım için sürekli olarak geliştirme çabaları devam ediyor. Bu yüzden de kabul görmüş bir modelin dahi binlerce farklı alt modeli ortaya çıkıyor. Kalın askılı gelinlik modelleri de çok farklı çeşidi bulunan bir model. Bu çeşitlilik daha çok askının üzerindeki dantel ve taşlar ile kendisini gösteriyor. İnce askılar üzerinde dantelden çok ufak taşlar daha çok tercih edilmekte. Hatta bazı modellerde bu askılar tamamen taşlardan yapılıyor. Bu görünüş anlamında ortaya göz alıcı bir gelinlik çıkarsa da maliyet olarak gelinlik fiyatlarının yükselmesine sebep oluyor. Bazı gelinliklerde sadece askı üzerinde taşlar bulunması ise dikkati tamamen bu noktaya çekmek için yapılan uygulama.

Fark Yaratıyor

Kalın askılı gelinlik modelleri bu yönüyle diğer modeller ile arasında bir fark yaratmakta. Bazı modellerde askılar gelinlik ile yekpare şekilde tasarlanıyor. Bu da gelinliği göz alıcı hale getiren durumlardan bir tanesi. Gelinlikle bir olan bu askılar, gelinliğin üzerinde ayrı bir kısım olarak görülmüyor tam tersine gelinliğin gövdesinin bir devamı olarak nitelendiriliyor. Askının ve gelinliğin bir bütün olduğu gelinlikleri tamamlayan en önemli ayrıntı ise eldeki çiçek. Bu tarz gelinlikler oldukça sade oldukları için gelinliğin bu sadeliğini bozmayacak şekilde bir aksesuar gerekmekte. Çoğu zaman bu tarz gelinliklerde takı kullanılması bile sadeliği bozmakta. Kalın askılı gelinlik modelleri daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edilmekte. Soğuk günlerde giyilmesi kolay olmayan bu gelinliğin üzerine herhangi başka bir şey giymek de doğru olmayacaktır. Çok az görülse de kış aylarında kapalı mekanlarda düzenlenen düğünlerde de gelinler bu askılı gelinlikleri tercih etmekteler.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri