Haberler / Blog

En Beğenilen Helen Gelinlik Modelleri

En Beğenilen Helen Gelinlik Modelleri
  • 13 - Mayıs - 2019

Sadelikten yana olan gelinler vücut hatlarını konuşturmak ve ya kabarık gelinlikler içerisinde boğulmak yerine Yunan tarza sahip gelinlikler tercih ediyor. Helen gelinlik modelleri kibar, vücudu her haliyle zarif gösteren bir yapıya sahip olmasından dolayı son zamanların gözdesi oluyor. İster kış düğünü ister yaz düğünü yapacak olun, isterseniz de deniz kıyısında ve ya balo salonlarını tercih edecek olun bu gelinlikler harika bir seçenek olacak.

Abartıdan Uzak Şıklıklar

Helenistik gelinlikler abartıdan uzak durmak ve ince bir zarafete sahip olmak isteyenler için sadeliği şıklığa dönüştürüyor. Her yeri taşlarla ve ya dantellerle bezeli bir abartı sunmak yerine ufak detaylarla canlandırılan bu gelinlikler sundukları konforlu kullanım ile de gelinlerin gözdesi oluyor. Sadece bel bölgesinde ve ya yakalarda oluşturulan detaylar ile gösterişten uzak ve su gibi berrak bir gelin olmak istiyorsanız bu modelleri seçebilirsiniz.

Helen Gelinliklerin Favorisi A Kesim

Çan kesim olarak da bilinen A kesimler Helen gelinlik modelleri için temel taşı da denebilir. Kabarık etekler yerine zarifçe inen ve balık kesimlerde olduğu gibi vücudu sarıp sarmalamayan A kesim Helen gelinlikler vücut hatlarını da muhteşem bir şekilde düzenliyor. Fazla kilolarından ve ya vücudunun belirli bölgelerindeki kilolardan sıkıntı yaşayan gelinler için ideal olan Helen gelinlikler, yukarı kısımlarda göğüsleri saran ve aşağıya doğru gidildikçe hafif hafif açılan yapısı ile dikkat çekiyor.

Drapelerin Gizli Büyüsü

Helen gelinliklerde minik taşlarla süslenmiş üstler ve ya dantellere bezenmiş alanlar yerine daha çok drapelerle hazırlanmış modeller görebilirsiniz. Özellikle straplez tasarımlarda göğüs bölgesinde oluşturulan drapeler gelin adaylarına doğal ve romantik bir görüntü kazandırıyor. Geniş drapeler ile etek bölgelerinin de havalandırıldığı modeller eski Yunan prenseslerine benzemenizi sağlayacak detaylardan.

Kemerler İle Helenistik Çağa Gidiyoruz!

Helenistik döneme bakıldığında bel kısmına takılan taşlı kemer detayları dikkat çeker. Helen gelinliklerde de bütün gelinliğin sadeliğine ek olarak bele eklenecek gösterişli bir kemer ile muazzam bir bütünlük elde edebilirsiniz. Göz kamaştırıcı taşlarla hazırlanmış kemerlerin yanı sıra incilerden hazırlanmış kemerlerde dikkat çekici olacaktır.

Uçuş Uçuş Tüller İle Berraklık!

Helen gelinlik modelleri genellikle saf beyaz tonların ve ekru tonların kullanıldığı gelinlikler olmaktadır. Kumaş olarak dantellerden ve ya kabaran tüllerden ziyade şifon tülü andıran kumaşlar kullanılmaktadır. Helen gelinliklerde son zamanlarda üzeri minik çiçekler ya da taşlar işlenmiş oldukça sade modellerde hazırlanmaktadır. Uzun kuyruklar ile tüllerin konuştuğu zarif ve sade gelinlikler transparan tüllerle daha da çekici hale getirilebilmektedir.

V Yakalar ve Omuz Detayları

Helen gelinlik modelleri genellikle V yakalı tasarımlardan hazırlanmaktadır. Kalın askı ve ince askıların da kullanıldığı omuzlarda kat kat duran ince sarkıntılar ile Helen gelinliklerde yeni bir nefes yakalanabilmektedir. Straplez modellerin aksine askılı modeller denemek isteyenler için ideal olan Helen gelinlikler, düşük omuz ve tek omuz tasarımlarla da harika bir hale getirilebilmektedir.

Helen Gelinlik Modelleri İle Kullanılabilecek Saç Modelleri ve Aksesuarlar

Helen gelinlik tercih edecekseniz saçlarınızı arkadan topuz yaptırabilirsiniz. Saç boyunuz kısa ise geniş dalgalar ve ya düz bir modelle de tamamlayabilirsiniz. Saçınıza minik incilerden hazırlanmış kibar bir taç takabilirsiniz. Ayrıca arkaya topuz yaptırırken yan kısımlardan örgü ile arkaya doğru birleştirilmiş saç modelleri de seçebilirsiniz. Helen gelinlik seçimi yapanların sade bir makyaj yaptırmaları gerekir. En az gelinliğiniz kadar sade olması gereken makyajınızda nüde tonları yoğun olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca aksesuar olarak sadeliğinizi bozmamak adına herhangi bir takı kullanmanız gerekmeyecektir.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri