Haberler / Blog

En Beğenilen Dantelli Gelinlik Modelleri

En Beğenilen Dantelli Gelinlik Modelleri
  • 17 - Mayıs - 2019

Bazı gelin adayları çok fazla gösterişli gelinlikleri tercih ederler. Ancak bazıları ise tam tersine abartılı olmayan ve sadeliğin ön planda olduğu gelinlikleri giymek isterler. Dantelli gelinlik modelleri arasında hem gösteriş anlamında ön plana çıkan hem de sade olan gelinlikler mevcut. Dantelli gelinlikler sadece dantelli olmaları ile bilinen gelinlikler değil. Dantelli gelinlikler aynı zamanda pek çok farklı modele sahip. Öyle ki bu model çeşitliliği çoğu zaman gelin adaylarının seçim yapmasını da zorlaştırmakta. Bu gelinlik modellerine bir göz atalım.

Dantelli İnce Askılı Gelinlik Modeli

Sade bir görünüşe sahip olan bu model pek çok gelin adayı tarafından da bu sebepten dolayı tercih edilmekte. İnce ip askılı bu modellerin üzerinde bulunan danteller daha çok gelinliğin gövde kısmında bir tül üzerine yapılmış olarak görülmekte. Bu modeli tamamlayan saç stili ise ense topuzudur. İnce bir gelin tacı ile birlikte çok sade ama etkileyici bir görüntü ortaya çıkabilir.

Düşük Omuz Dantel Detaylı Gelinlik

Baştan aşağı dantellerle süslü bir gelinliği giymek kim istemez ki? Bu model tam sınırda olan bir model. Çünkü bu modeli giymek isteyen gelin adayları fazla olmasına rağmen, üzerindeki dantellerin fazla olmasından ötürü pek beğenmeyen gelin adayları da olmakta. Düşük omuzlu olması itibariyle b bölgenin çok daha öne çıkması sağlanmış. Bu gibi gelinliklerle beraber ışıltı küpeler kullanılabilir. Bu küpeler tek başlarına dahi gelinliği tamamlayıcı durumunda olacaklardır. Herhangi bir kolye dahi kullanılmasına gerek yoktur.

Dantel Yaka Gelinlik Modeli

Daha çok nostalji seven gelin adayları için tasarlanmış olan dantel yaka gelinlik modellerinde boyun ve omuz kısımlarının daha ön plana çıkması hedeflenmiştir. Bu modelin çok güzel durduğu vücut tipi ise kum saati şeklinde ve bel kısmı ince olan vücut tipleridir. Bu modelle birlikte sade bir taç ya da dantel detayları olan bir gelin saçı kullanılabilir. Özellikle nostalji konseptli düğün yapmak isteyenler için bu gelinlik modeli son derece yerinde bir karar olacaktır.

Sırt Dekolteli Dantel Gelinlik

Dantelli gelinlik modelleri denildiğinde insanların akıllarına en çok gelen modellerden bir tanesi de sırt dekolteli modeller. Sırt dekoltesi pek çok kişi tarafından gelinliği normal bir elbiseden ayıran en önemli özelliktir. Daha çok açıkhava ve davet alanlarında yapılacak düğünler için tercih edilen bu model, düğün sonrasında gidilecek olan eğlence mekanlarında da üzerinizde bir ağırlık yapmayacak ve kolay hareket etmenizi sağlayacaktır. Pek çok kişi için bu model gerçek gelinlik modeli olarak adlandırılır.

A Kesim Dantel Gelinlik

Eğer armut vücut tipi olarak bilinen vücuda sahipseniz A kesim dantel gelinlik, dantelli gelinlik modelleri arasında size en uygun model olabilir. Bu modelde gelinliğin üst tarafı dantellidir. Genellikle yaka kısmı V şeklindedir. Çok derin olmayan bu V şekli, büyük göğüslü gelin adaylarının üzerinde çok daha şık ve göz alıcı bir şekilde durmaktadır. 2019 yılı içinde ilkbahar ve yaz aylarında en çok tercih edilecek modeller arasında girmiştir.

Uzun Kollu Dantel Gelinlik

Dantelli gelinlik modelleri arasında ilgi gören bir diğer model ise uzun kollu dantelli gelinlikler. Özellikle fiziklerine güvenen gelin adayları tarafından tercih edilen bu modelde gelinlik vücuda sıkı bir şekilde yapışmaktadır. Diğer gelinliklere oranla yürümeyi biraz kısıtlasa da göz alıcı olması sebebiyle insanların bakışlarını üzerine toplayan bir gelinlik modeli olmuştur. Bu gelinlik modeliyle en çok kullanılan saç şekli ise balerin topuzudur.