Haberler / Blog

2019 En Beğenilen Balık Gelinlik Modelleri

2019 En Beğenilen Balık Gelinlik Modelleri
  • 10 - Mayıs - 2019

2019 yılına damgasını vuran gelinlik tasarımlarından biri olan balık gelinlik modelleri bu yil hem çok rahat hem de çok seksi seçenekler sunuyor. Straplez modellerdeki büyüleyici havayı, transparan gelinliklerdeki gösterişi ve askılı gelinliklerin sunduğu romantik havayı bir arada harmanlayan balık gelinlikler iddialı olmak isteyenlerin tercihi olacak.

Yarım Balık Tasarımlar

Geçtiğimiz yıllara göre tam balık tasarımların yanı sıra dikkat çeken tasarımlar arasında yarım balık modellerde yer alıyor. Diz kapağının bir tık üzerinden başlayan döküm döküm tasarımlar ile 2019 balık gelinlik modelleri gösterişi seven gelinlerin tercihi oluyor. Etek kısımları daha kabarık olan bu modellerde tüyler, danteller, tüller ve taş işlemeleri dikkat çekiyor.

Askılı Balık Gelinlikler Ön Planda

2019 tasarımlarında Straplez modellerden oluşan balık gelinlikler olduğu gibi ince askılarla ya da düşük omuz, tek omuz modellerde öne çıkıyor. Straplez modellerin biraz daha geride kaldığı 2019 yılında yaz kış gelinlerin tercihi olacak ince askılar daha romantik ve çekici görünmeyi sağlayacak. Ayrıca ince askıların destekçisi olan derin v yaka göğüs detayları da ihtişamı öne çıkarıyor.

Transparan Sırt Detaylarla Sadelik

2019 balık gelinlik modelleri içerisinde dikkat çekici özelliklerden biri olan transparan sırt detayları balık kesimin verdiği cüretkarlığı adeta doruklara çıkarıyor. Etek kısımları sade bir şekilde inen balık kesimlerde sırt kısmın transparan şekilde hazırlanması gelinliklerde sadelikle gösterişin bir arada sunulmasını sağlıyor. Özellikle ufak taş detayları ile işlenen transparan sırt dekoltelerinde düğmelerle de vintage bir hava yakalanabiliyor.

Taşlarla Işıl Işıl Gelinler

Balık gelinlik modelleri 2019 yılında genellikle ışıl ışıl duruşları ile dikkat çekiyor. Üst kısımların taşlara bezendiği gelinliklerde etek kısımların sade tutulduğu modeller olduğu gibi baştan ayağa taş işlemeleri ile adeta parlayan tasarımlarda yer alıyor. Dantelli tasarımlarda taş işlemelerinin daha da ön plana çıktığı balık gelinliklerde sadece yaka kısmı, kol kısımları ve ya göğüs kısımlarının da taşlarla işlendiği modellerde rağbet görüyor.

Dantellerle Zarafetin Buluştuğu Modeller

Balık gelinlik modellerinde danteller sıkça kullanılan detaylardan oluyor. Geçtiğimiz senelere göre kıvrımlarla dolu danteller yerine geometrik desenlerin hakim olduğu danteller bu sene daha sık kullanılıyor. Ayrıca baştan sona dantellerin kullanıldığı balık gelinlik modelleri olduğu gibi sadece sırt kısmında ve etek kısmında kullanılan dantellerde gelinliklere feminen bir hava katıyor. Gelinliklerde kullanılan danteller duvaklarda da kullanılarak mükemmel bir uyum yakalanabiliyor.

Dantellerin taşlarla ve transparan detaylarla bir araya getirildiği balık gelinliklerde gösterişi yakalamak isteyen gelinler için özel tasarım gelinliklerde hazırlanabiliyor. Sadelikten yana olan gelinler için sadece etek uçlarında ve ya sırt kısmında danteller kullanılabiliyor.

Altın Rengi ve Metalik Parıltılar İle Büyüleyici Modeller

2019 balık gelinlik modelleri içerisinde en şaşalı ve en dikkat çeken tasarımları gold ve metalik parıltılarla hazırlanmış tasarımlar oluyor. Her yanımdan ihtişam ve gösteriş aksın diyen gelinler için hazırlanan bu gelinlikler sıra dışı bir gelin olmanızı sağlıyor.

Altın rengi ve metal tonlardaki parıltılar ile gelin adaylarını bir yıldıza dönüştürecek olan balık gelinliklerde brokar kumaşlarda kullanılabiliyor. Yumuşak kumaşların kullanıldığı balık gelinlik modelleri içerisinde saçaklarla ışıltı katılmış tasarımlarda yer alıyor.

Balık Gelinlik Modeline Hangi Saç Tasarımı Seçilmelidir?

Balık gelinlikler, gelin adaylarını adeta bir deniz kızına dönüştürdüğünden dolayı geniş dalgalı açık saç modelleri bu gelinliklerin tamamlayıcısı olmaktadır. Eğer balık gelinlik tercih edecekseniz uzayan duvaklar ve zarif bir görüntüye sahip ince taçlar kullanabilirsiniz. Eğer kış gelini olacaksanız saçlarınızı dağınık bir topuz haline getirebilirsiniz.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri