Haberler / Blog

2019 En Beğenilen Bindallı Gelinlik Modelleri

2019 En Beğenilen Bindallı Gelinlik Modelleri
  • 07 - Mayıs - 2019

Uzun yıllardan beri geleneksek olarak yapılan Kına gecelerinde yine geleneksel bir kıyafet olan Bindallı kullanılmakta. Bindallı en az bir gelinlik kadar gelin adayının giymek istediği kıyafetler arasında. Son yüzyıl içinde Bindallı modelleri de çok farklı tarzlarda üretilmeye başlandı. Geleneksel çizgilere bağlı kalarak üretilen tasarımların yanında modernize edilmiş çizgilerde de bindallı bulabilmek mümkün. Bu bakımdan bundan yüz yıl öncesine göre çok çeşitli detaylar içeren çok çeşitli tasarımlara sahip bindallılar gelin adaylarının ilgisini çekmekte.

Osmanlı döneminde üretilen bindallı modelleri ile günümüzde üretilen modeller arasında çeşitli farklılıklar görmek mümkün. Bunda teknolojinin de büyük etkisi bulunuyor. Eskiden el emeği göz nuru olarak dikilen bindallılar şu günlerde fabrikasyon olarak üretilmekteler. Günümüzde üretilen bindallılar teknolojinin de nimetlerinden faydalanıldığı için çok daha kaliteli olmakta. Bazı insanlar bir defa kullanılacağı için satın almak yerine kiralamayı da tercih edebiliyorlar. Ancak hiç de azımsanmayacak bir kısım ise kına gecesinde giydiği bindallıyı hatıra olarak saklamak istiyor. Bu durumlarda ise bindallı satın almak ya da diktirmek gerekmekte. Bindallı genellikle kalın kumaşlar olarak bilinen ipek, atlas ve kadifeden üretilmekte. Günümüzde ise teknolojinin de yardımıyla bu kumaşlar daha ince bir şekilde üretilebiliyor. Bu da gelin adayının bu kıyafeti taşırken zorlanmasının önüne geçiyor. İnce kumaş kullanılması bindallının kalitesiz olduğu anlamına gelmesin. Bu durum daha çok zamana ayak uydurmak olarak düşünülebilir.

2019 Bindallı Modelleri

2019’da Daha Fazla İşleme

2019 Bindallı modelleri arasında en çok göze çarpan özellik, elbisenin üzerindeki işlemelerin çok daha fazla bir hale getirilmesi. Bu durum çoğu zaman biraz abartılsa da en son kararı gelin adayının vereceğini unutmamak gerek. Bindallı üzerindeki işlemelerin çok olması bazı kişiler için abartı olarak değerlendirilebilir. Ancak bir diğer kesim için ne kadar işleme olması kıyafetin ihtişamının da o kadar artması anlamına geliyor. Bindallı konusunda düşülen büyük hatalardan bir tanesi bindallı ve kaftanın birbirine karıştırılması. Bu farklı bilmeyeler Bindallı yerine Kaftan satın almaktalar. Bindallı ve kaftan arasındaki en büyük fark Bindallının üzerinde çok daha fazla etnik motife yer verilmesi. Kaftan ise nispeten daha sade olabiliyor.

Ülkemizde gelin adaylarının internet üzerinde en çok aradığı resimler genellikle bindallı resimleri olmakta. Bu da normal bir durum. Avrupa Gelinlik olarak bizde en son Bindallı, Gelinlik ve Nişanlık fotoğraflarını Avrupa Gelinlik Instagram hesabı üzerinden paylaşıyoruz.  Avrupa Gelinlik Instagram hesabını https://www.instagram.com/gelinlikburda_/ adresinden takip edebilirsiniz. Sadece Bindallı resimleri değil ayrıca sitemizde bulunan tüm ürünlerin resimlerine de hesabımız üzerinden ulaşabileceksiniz.

2019 Bindallı Modelleri

Bordo ve Kırmızı Renkler

Yıllardan beri Bindallı denildiğinde insanların akıllarına üzerindeki nakışlı tasarımlar geliyor. Bu nakışlı tasarımlar çok daha ihtişam isteyen insanlar için zaman zaman abartılmakta. Bu konuda güzellik ve rüküşlük arasındaki ince çizgiyi geçmemiş olmak son derece önemli. 2019 Bindallı modelleri arasında en çok ilgi çekecek olan model nakışlı tasarımlardır. Gelin adaylarının bu modeller üzerinde yoğunlaşmaları sayesinde 2019 yılında en çok satan modeller de bu modeller oldu. Bununla birlikte omuzdan aşağı düşen püsküllere sahip modeller de en çok satanlar arasında. Bindallı rengi olarak pembe ve bordo en çok tercih edilenler arasında. Bindallı deyince insanların akıllarına bordo ve kadife bir kumaş gelmesine rağmen pembe ve kırmızı gibi renkler de tercih edilebilir. Avrupa Gelinlik olarak Instagram hesabımızdan en son eklediğimiz resimleri kontrol edebilirsiniz. https://www.instagram.com/gelinlikburda_/ Bununla birlikte aklınızdaki soruları da Instagram üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri