Haberler / Blog

2019 En Beğenilen Gelinlik Tasarım Modelleri

2019 En Beğenilen Gelinlik Tasarım Modelleri
  • 06 - Mayıs - 2019

2019 yılının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde hem şimdiye kadar revaçta olan hem de bundan sonra tercih edilebilecek olan 2019 gelinlik modelleri hangileri bir göz atacağız. Şimdiye kadar tercih edilen modelleri havalardan kaynaklı olarak daha çok kapalı olarak dikilmiş gelinlik modelleriydi. Bundan sonrası için açık hava ve kır düğünleri de başlayacağından dolayı, değerlendirilecek modeller çok daha fazla olacak. Bu yılın gelinliklerinin ortak özellikleri üzerlerinde çok fazla detayı barındırmaları oldu. Bu da gelinlerin kendi zevklerine uygun gelinlikleri kolay bir şekilde bulabilmelerini sağlıyor. Elbette gelinliklerin kendilerine özgü olmasını isteyenler de gelinlik diktirme konusu üzerinde yoğunlaşıyorlar. Son zamanlarda gelinlik diktirmek de maddi anlamda bunun altından kalkabilecek kişilerin seçimleri arasında.

Gelinliklerde görülen ortak noktalar arasında ip askılar, uçuşan tüller, ten rengine yakın bir renkte örülen danteller, eskimeyen bir tarz olan düşük omuzlar ve düşük omuzların tam tersine çok da geleneksel olmayan pelerin kullanımı bu yıl gelinlikler üzerinde en çok kullanılan detaylardan. 2019 gelinlik modelleri birkaç başlık altında yazımızın devamında bulunabilir.

Tül Detaylı Gelinlik Modelleri

Tül Detaylı Gelinlik Modelleri

Klasikleşmiş detaylara alışmış olan gözler için tül detaylı gelinlikler ilk bakışta garip karşılanabilir. Tül detaylı gelinliklerin en büyük özellikleri dantel ve tülün aynı anda güzel bir ahenk içinde kullanılmasıyla ortaya çıkıyor. Bu detayın tane tane birleştirilmesi ise gerçekten büyük bir emek isteyen bir iş. Tül detaylı gelinlikler 2019 yılında ünlü gelinlik markaları tarafından oldukça fazla kullanılan gelinlik modelleri arasında.

Tenle Bütünleşen Dantelli Gelinlik Modelleri

Tenle Bütünleşen Dantelli Gelinlik Modelleri

Tenle bütünleşen dantelli gelinlikler de 2019 gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında. Bu gelinliği almadan önce göz önünde bulundurulması gereken nokta ise ten renginiz. Çok koyu bir tene sahipseniz gelinliğinizin üzerindeki dantellerin de koyu renkte olması gerekiyor. Belli bir koyuluktan sonrası solmuş izlenimi yaratacağı için bu tarz gelinlikler daha çok beyaz tenli gelin adayları için uygun.

Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli gelinlik modelleri henüz yeni yeni bilinmeye başlayan modellerden bir tanesi. Dünya’da bir süredir kullanılan bu model ülkemizde de yavaş yavaş bilinmeye başladı. Bu bilinirlik 2019 gelinlik modelleri ile daha da arttı. Değişik şekillerde tasarlanan pelerinler tül, dantel ve saten olarak yapılıyor. Pelerinler daha çok sadece gelinlikler üzerinde etkili oluyor.

Düşük Omuzlu Gelinlikler

Düşük Omuzlu Gelinlikler

Düşük omuzlu gelinlikler 2019 yılının şu aylarına kadar gelinler tarafından çok fazla tercih edilmedi. Sebebi havalar. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen bu gelinlik modeli geline salaş bir görünüm katıyor. Buradaki salaş kötü bir anlamda algılanmasın. Çünkü salaş görünüm pek çok gelin adayının özellikle tercih ettiği bir özellik. Düşük omuzlu gelinlikler çiçekli taçlar ve ilgi çekici küpelerle birlikte size inanılmaz bir güzellik katacaktır. Bu gelinlikler kır düğünlerinin değişmez gelinlik modelleri arasında. Eğer aklınız bir kır düğünü varsa kesinlikle bu modeli göz önünde bulundurmalısınız.

İp Askılı Gelinlik Modelleri

İp Askılı Gelinlik Modelleri

İp askılı modelleri diğer gelinlik modellerinden ayıran en önemli özellik çok daha zarif bir görüntü vermezi. Hem önden hem de sırt tarafından aşağıya doğru inen ince ip askılar sade olmalarına karşın ilgi çekici duruyorlar. 2018 yılının en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında olan bu modelin özellikle sıcak yaz günlerinde düğün yapacak olan çiftler tarafından da 2019 yılında tercih edilmesi ekleniyor. Geçen yıla ek olarak 2019’da bu gelinlik üzerinde boncuk, dantel ve çiçek detaylarını da görmek mümkün olacak.

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri