Haberler / Blog

Makyaj Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır ?

Makyaj Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır ?
  • 01 - Mayıs - 2019

Hanımlar, makyaj maske değil, bir sanattır ve daha da önemlisi  bir ifade biçimidir. Farklı şeyleri denemek çok eğlenceli olabilir çünkü en çok neyi sevdiğinizi denemek için tüm yaratıcı özgürlüğünüz vardır. Makyajın kişiliğinin bir uzantısı olduğunu da hissediyor musunuz? 

Makyaj uygulama sanatıdır ve en küçük şeyler, sonuçlarınızın ortaya çıkmasında büyük bir fark yaratabilir. Hayatınızı kolaylaştırmak ve mükemmel makyaj uygulamak için Avrupa Gelinlik olarak gereken adımları ayırıp sizlere sunduk.

 

Adım 1: Yüzünüzü Temizleme

Temiz bir yüz ile başlayın! Rutininizin ilk adımı, yağ veya kir kalıntılarının giderilmesini sağlamaktır. Yüzünüzü mümkün olduğunca temiz bir şekilde temizlemek için yıkamak için yumuşak bir temizleyici kullanabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici seçin.

Adım 2: Bir Tonik Kullanma

Bir tonik cildiniz için gerçekten harikalar yaratabilir. Yağlı veya akne eğilimli bir cildiniz varsa, tonikler sizin için bir nimettir. Cildinizin pH seviyelerini dengelemeye ve gözeneklerinizi sıkmaya yardımcı olur. Sadece bir pamuklu pedin üzerine biraz tonik dökün ve yüzünüze ve boynunuza sürün. Bu adımı cilt bakım rejiminize ekleyin!

Adım 3: Nemlendirici Uygulama

Bir nemlendirici, cilt bakım rejiminin önemli bir parçasıdır. Makyajınızın harika görünmesi için cildinizi iyi nemlendirmeniz gerekir. Cildinizin tipine uygun bir nemlendirici seçin ve yüzünüzü iyice nemlendirin. Makyajınızın altındaki cildi sağlıklı tutar ve ayrıca tortulu, partiküllü görünümünden ziyade pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca ilave hidrasyon için kreminize veya nemlendiricinize birkaç damla gül suyu ekleyebilirsiniz.

Adım 4: Güneş Koruyucu Kullanmak

Bu adımı takip ederseniz gelecekte gençliğinize teşekkür edeceksiniz. Cildinizin erken yaşlanmasından, aşırı pigmentasyondan ve zararlı UVA ışınlarından kaynaklanabilecek diğer korkunç olasılıklardan kaçınmak istiyorsanız, yıl boyunca güneş kremi giymek hayati önem taşır. Öyleyse kendinize bir iyilik yapın ve SPF oranları iyi olan bir güneş kremi alın.

Dışarı çıkmadan önce bu temel adımları izleyerek cildinizde önemli bir gelişme gösterebilir. Yani şimdi cildinizi makyajdan önce nasıl hazırlayacağınız konusunda net bir resminiz var, hadi asıl uygulama bölümüne geçelim, olur mu?

Bir sonraki makalemizde mükemmel makyaj işlemlerinin adımlarını anlatacağız.. Takipte kalın :)

 

Avrupa Gelinlik

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri