Haberler / Blog

Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçilir ?

Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçilir ?
 • 30 - Nisan - 2019

Düğün organizasyonu baştan sona çaba gerektiren bir süreçtir.Güzel,zarif ve sistematik seçenekleriniz dışında,rahat olmanız da önemlidir.Ve ayakkabılar, seçiminiz sırasında rahatlık gerektiren maddeler arasında. Herhangi bir ayakkabının seçimi önemli olduğundan, nişan ya da düğün gibi bir olay sırasında önemi ikiye katlanır. Siz de dahil hiç kimse, her şey mükemmel giderken acı çekmek ya da eşleşmeyen bir ayakkabı giymek istemez değil mi ?

Öyleyse Avrupa Gelinlik olarak düğün için en güzel ve en rahat ayakkabınızı seçmeniz için size rehberlik edeceğiz :)

 

 • Topuk Yüksekliği

Düğün ayakkabısını seçerken topuk yüksekliği önemli bir kriterdir. İdeal olarak, maksimum 3-4 cm platform ve 12 cm topuk olmalıdır. Uzun topuklu bir çift ayakkabı satın alırsanız, gecenin sonunda ayakkabılarınızı çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Topuklulara ek olarak, bir platforma sahip olmak, bu tür etkinliklerde ayakların rahat olacağı anlamına gelir. Platformlu ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız, gizli platformlu modelleri seçebilirsiniz. :)

 

 • Renk

Genellikle düğün ayakkabılarınızın rengi elbisenizle aynı renkte olmalıdır. Bu nedenle ayakkabı alışverişine çıkmadan önce elbisenizi küçük bir parça alarak doğru seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca ayakkabılarını seçerken aksesuarlarını düşünmeyi unutma. Aksesuar kullanmıyorsanız, ayakkabı biraz daha gösterişli olabilir.

 • Topuk türü

Satış görevlileri ince topukluların sağlam olduğunu gösterseler bile uzun süre kullanıldıktan sonra kırılabilirler. Bu nedenle, iğneler veya çivi topukluları olarak adlandırılan bu modeller yerine, orta veya kalın modeller tercih edilmelidir.

 • Malzeme seçimi

Gelin ayakkabısı arasında süet, deri, dantel ve saten modelleri en çok tercih edilen malzemeler arasında. Düğününüz kış mevsiminde ise süet ayakkabı seçebilirsiniz. Ayrıca rugan, süet ayakkabılarda esneklik yoktur. Bu nedenle, bu yönde bir seçim yapılırsa, dar veya gevşek ayakkabılar seçilmemelidir.

 • Hava koşulları

Hava durumuna uygun bir gösteri seçmek başka önemli bir konudur. Bu güzel günde hiç kimse ayakları üzerinde üşümek istemez, vücutta hava en çok etkilenen kısımdır ve tarzlarını mahveder. Yani, eğer yaz aylarında bir düğün yapıyorsanız, açık katırlı bir saten benzeri ayakkabı tercih edebilirsiniz. Kışın bir düğün düzenleniyorsa, ipek ve kapalı katır tipi bir ayakkabı tercih edilebilir.

 • Mekanla uyum

Ayakkabı yüzeylerini mekanın yüzeyine göre seçmeniz mükemmel olacaktır. Düğün töreni kum veya toprak gibi bir alanda yapılacaksa, çok uzun ve ince bir topuk sizin için dezavantaj olacaktır.

 • Konfor

Tüm bu düşüncelerle birlikte, rahatınız da çok önemlidir. Bu nedenle, yukarıdaki "bizim daha ince bir topuk yerine daha kalın bir topuk tercih etmeyi" öneriyorum. Yani, evinizde ayakkabılarınızla prova yapın ve rahatınızın seviyesini anlayın. Eğer rahatsızsanız ve geri dönme hakkınız varsa, o zaman ayakkabıları iade etmeniz gerekir.

 • Damatla uyum

Damatla uyum içinde olmak belki de en önemli nokta. Bilmeniz gereken birincil faktör, damadın boyu. Uzun topuklu giyerseniz ve damaddan daha uzunsa, bazı komik görüntüler çıkartabilir. Ve damadın yanında dururken çok kısaysanız, yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte bu durumu saç modelinize göre düzeltebilirsiniz.

 • Yedek ayakkabılar

Çok çaba sarf ettikten sonra yaşayacağınız zorlukları gidermek istemezsiniz. Bu nedenle yanınızda yedek ayakkabı bulundurmalısınız. Yedek ayakkabılarınızı satın almanıza gerek yoktur. Evde sahip olduğun ve daha önce giydiğin bir ayakkabı olabilir. Önemli olan rahat olman ve elbisenle iyi geçinmesi.

 • Zamanlama

Gelinlik uzunluğu, gelinlik boyu şekillendirilmeden önce alınmalıdır. Bu, son provada karar vermiş olmanız gerektiği anlamına gelir. Ayakkabı daha sonra satın alınırsa, elbise daha kısa veya daha uzun sürebilir.

 

Önerilerimizi, dikkate alarak değerlendirin :) Tüm Gelin Adaylarımıza Mutluluklar :)

Toptan gelinlikizmir gelinlikgelinlik modelleribindallı modellerihelen gelinlik modelleri